قطع دسترسی اینترنت برخی کارمندان گوگل

folder_openدسته‌بندی نشده
commentبدون دیدگاه
قطع دسترسی اینترنت برخی کارمندان گوگل

قطع دسترسی اینترنت برخی کارمندان گوگل

گوگل می‌گوید کارمندان این شرکت دائماً در معرض حملات سایبری قرار دارند. در نتیجه، آن‌ها حالا تصمیم گرفته‌اند که به‌صورت آزمایشی دسترسی آزاد به اینترنت را برای گروهی از پرسنل خود قطع کنند. این غول فناوری در ابتدا گروهی 2500 نفره را برای این آزمایش انتخاب کرده بود، اما حالا به داوطلبان هم اجازه ورود یا خروج از این برنامه را می‌دهد.

به‌گزارش CNBC، گوگل از روز امروز برنامه جدیدی را آغاز می‌کند تا دسترسی برخی کارمندان به کامپیوترهای مجهز به اینترنت را محدود نماید. در این برنامه، دسترسی به اینترنت در بعضی از کامپیوترها تقریباً قطع می‌شود. البته این دستگاه‌ها همچنان به ابزارهای مبتنی بر وب و سرویس‌های گوگل ازجمله درایو و جیمیل دسترسی خواهند داشت.

افزون‌براین، برخی کارمندان در سیستم‌ها دسترسی ریشه (Root) نخواهند داشت؛ یعنی نمی‌توانند فرمان‌های مدیریتی اجرا کنند یا دست به نصب نرم‌افزارهای جدید بزنند.

هدف گوگل کاهش ریسک‌های امنیتی است

براساس اسناد داخلی گوگل، اجرای این برنامه به‌منظور کاهش ریسک حملات سایبری در دستور کار قرار گرفته است، چرا که هکرها به‌طور مرتب به کارمندان این شرکت حمله می‌کنند. اگر دستگاه یکی از کارمندان هک شود، مهاجمان ممکن است به داده‌های کاربر و کدهای زیرساختی شرکت دسترسی یابند و حادثه جدی‌تری رقم بخورد.

این سند می‌گوید با  می‌توان اطمینان یافت که مهاجمان نمی‌توانند به‌راحتی کدها را از راه دور اجرا یا اطلاعات کامپیوتر قربانی را استخراج کنند. سخنگوی گوگل در بیانیه‌ای درباره این گزارش می‌گوید: «حصول اطمینان از ایمنی محصولات و کاربران، یکی از اولویت‌های اصلی ماست. ما به‌طور مرتب روش‌های تقویت سیستم‌های داخلی در برابر حملات مخرب را بررسی می‌کنیم.»

این برنامه در شرایطی اجرا می‌شود که شرکت‌ها با حملات پیچیده و پیشرفته‌ای روبه‌رو هستند. مایکروسافت هفته پیش اعلام کرد که هکرهای چینی به اکانت ایمیل بالغ بر 20 سازمان دولتی در آمریکا و غرب اروپا نفوذ کرده‌اند. از طرف دیگر، گوگل که حالا در حال توسعه ابزارهای هوش مصنوعی خود است، سعی دارد امنیت خود را ارتقا دهد تا مصرف‌کنندگان اعتماد بیشتری به آن‌ها داشته باشند.

منبع: digiato.com

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up